Yasin Koç'un Kişisel Günlüğüdür..

 
Muhalefetin de Bu Kadarı!

Gönderen: yasin 07.03.2014 00:41:24

Yazının Kategorisi: Bilişim Dünyası Bu yazı 1364 kez okundu.

Yazının Türü: Blog Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Şu sıralar Başbakan ın Atvde canlı bir yayını var. Twitter da da tahmin edebileceğiniz gibi ilginç tweet akışları mevcut tabii ki. Özellikle yöneldikleri konu ise; Facebook ve Youtube a yedirmeyiz söylemleri Başbakanın :)

Üstelik bunu yazanlardan bazıları ülkemizin önde gelen internet şirketlerinin sahipleri vs.. Bana çok komik geliyor bu iş. Ülkene tonla vergi veriyorsun, adeta vergilerle sıkıştırılmış durumdasın, yabancı dev şirketler ülkenden tonla gelir elde ederken hiçbir vergi ödemiyor. Bunların karşısında durup, hakkını arıyacağına; sırf Başbakanın karşısında olmak için kalkmış o dev şirketlere destek veriyorsun. Yahu bu nasıl ironidir, biri bana açıklasın? Bu ülkede yaşayan sensin, iş yapan sensin, hizmet eden sensin, vergiler boğazında, başka birileri güle oynaya vergi ödemeden deli gibi para kazanıyor ve HİÇ Mİ ZORUNA GİTMİYOR?.

Sırf muhalefet olmak için at gözlüğü takmanın örneği bu bana göre. KLASİK.

Sadece internet şirketleri değil. Özellikle fiziksel konumda yer alan büyük şirketlerin de bu internetin dev şirketlerinin karşısında durması gerekirken, hepsi bu Google, Facebook gibi firmaların avukatı kesilmiş durumda. Buna benim kitabımda Şeytanın Avukatlığı deniyor.

Sırf iktidar ile aynı düşünceleri paylaşmıyorsun diye, bu vergi kaçakçılarının yanında olma haddini gösteriyorsan bunun adı at gözlüğü takmaktır, iki yüzlülüktür. O düşmanlık gözünü kör eder, gün gelir devlet düşmanı olur çıkarsın, ruhun duymaz.

Yanlış anlaşılmasın, yılda 5-10milyon TL cirosu olan bir şirketin yönetim kadrosunda bulunuyorum ve vergiler afedersiniz anamızı ağlatmış durumda. Biz bu haldeyken bu vergi kaçakçılarının kazandığı her kuruş zoruma gidiyor. Ya onlar da vergilerini ödesin ya da benden de vergi alınmasın!

Öyle bilgisayarın karşısında oturup, 2 tweet atmakla veya Facebook, Youtubea girerek vatan kurtarılmıyor. Kendi şirketiniz olduğunda, bisürü kişi işinizden ekmek yediğinde, geleceğiniz söz konusu olduğunda, vergilerin içinde boğulurken belki dediklerimi daha iyi anlarsınız.. Bu da o kerizlere kapak olsun.

Tamamen kişisel görüşlerimdir. Hiçbir siyasi tarafım yoktur, iktidar da muhalefet de beni gram alakadar etmez. Biraz ağır olduysa kusura bakmayın, benim için bu konunun normal bir tarafı yoktur.

Bu habere yapılmış bir yorum yoktur. İlk yorum ekleyen siz olun!

 Yorum Ekle 
İsminiz *:
Email *:
Websiteniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :

 

Kullanıcı Girişi

Kullanıcı Adı:
Şifre:

Bağlantılar

Since 2006. Powered By ysn © Rss